Fantezi Pırlanta Kolye ile Normal Pırlanta Kolye Farkı Nedir?

Fantezi Pırlanta Kolye

Takılar, kadınların güzelliklerini tamamlayıcı en önemli ve en vazgeçilmez detaylardan biridir. Birbirinden ışıltılı, parlaklığıyla göz alan takılar kadınların her zaman öncelikli tercihleri arasında yer alır. Durum böyle olunca, kadınların küçük şeylerden de mutlu olabildiğini söyleyen söze en güzel örnek olan pırlanta ilk sıraya yerleşmektedir.

Kadınların kıyafetleriyle kombinledikleri takı seçiminde yüzük, kolye ve küpeler başı çekmektedir. Fantezi pırlanta kolyeler, abiyelerin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Kadınların boyunlarını süsleyen bu ışıltılı takıların gerçek olup olmadığını anlamanın birkaç yolu vardır. Öncelikli yolu satın alınan fantezi kolyenin sertifikası olup olmadığıdır.

Bunun yanında kolyeye takılı olan taşı ters çevirip bir gazetenin üzerine koymak ve yazıları okuyabilmeye çalışmak da diğer yollardan biridir. Yazıları okuyamazsanız pırlanta gerçek demektir. Bunun sebebi, bu taşların kesiminden kaynaklanan ışık kırılmalarının fazla olmasıdır. Pırlanta kesiminde en çok tercih edilen şekil, 57 yüzeyli yuvarlak kesimdir.

Fantezi kesimlerde ise; oval, damla, prenses, markiz, oktagon, kalp ve baget isimleriyle adlandırılan teknikler uygulanır. Gerçek bir taşa sahip fantezi kolye, bu sebepten ötürü parlaklığıyla göz alacaktır. Fantezi pırlantalar aslında pembe, kırmızı, sarı, mavi gibi belirgin renklerde olan ve nadide bulunan taşlardır. Fantezi kolyelerin albenisi, sahip olduğu renklerin canlılığından kaynaklanmaktadır. Kadınların kullanmayı tercih ettikleri bu baş döndüren fantezi kolyeler, kullanıcılarına sundukları göz alıcı ışıltısıyla her daim tercih edilmeye devam edileceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir