Güncel Pırlanta Fiyatları Ne Kadardır?

Pırlanta, göz alıcı bir mücevherdir. Bir o kadar da zarif, şık ve sade… Öyle bir cazibeye sahiptir ki hiçbir kadın bu cazibe karşısında hayır diyemez. Bu mücevher, birçok takıda kullanılmaktadır. Örneğin, zümrüt taşlı bir küpenin kenarlarında bile ışıl ışıl parlayan pırlantalar görebiliriz. Küpeyi asil gösteren de onlardır zaten…

Pırlanta, değerli bir taş olması nedeniyle elbette pahalı bir mücevherdir. Bu mücevherin fiyatları hakkında bilgi edinebilmek için bilinen bir markanın web sitesini inceledim. Takıların türüne göre fiyatları şu şekilde sıralamak mümkündür:

0.10 karatlık bir kolye 779 TL iken yine 0.10 karatlık bir kolye 1069 TL’den satılıyor. Fiyat farkının sebebi tabii ki taşın kalitesi ve ağırlığıdır. Kolye fiyatlarını inceledikten sonra bir de yüzük fiyatlarına bakalım. Kolye ile de kıyaslama yapabilmek açısından yine 0.10 karatlık yüzük fiyatlarına bakalım. 0.10 karatlık bir tek taş yüzük 779 TL iken 0.10 karatlık başka bir yüzüğe baktığımızda ise fiyatının 769 TL görüyoruz. 0.10 karatlık tek taş pırlanta yüzük ile tek taş pırlanta bir kolye fiyatının aynı olabileceği görülmektedir.

Kısacası, iyi bilinen ve güvenilir bir marka için bu fiyatların aslında çok da yüksek olmadığını belirtmekte fayda vardır. Taşın kalitesine, ağırlığına göre fiyat azalıp yükselebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir