Pırlanta Yüzüklerin Kullanım Amaçları Nelerdir?

Tektaş yüzük olarak daha yaygın bilinen ve kullanılan pırlanta yüzükler özellikle yaklaşık son 5 yıldır evlilik tekliflerinin vazgeçilmezlerinden biri olmuştur. Evlilik teklifi ve bu yüzükler adeta özdeşleşmiş durumdadır.

Ayarına, taşının büyüklüğüne göre fiyatı değişen tektaş yüzükler genel olarak ilişkilerde erkeğin evlilik niyetini belli etmek amacıyla hediye edilir. Taşın büyüklüğüne bağlı olarak yüzüklerin fiyatları farklar gösterebilmektedir. Birkaç küçük taştan oluşmuş bir alyansla, bir tane büyük taş içeren yüzüğün fiyatları farklı olacaktır. Bahsedilen birinci yüzüğün çok taş içeriyor diye daha pahalı olacağını düşünmek yanlıştır. Bir taş ne kadar büyükse ve ağırsa o kadar pahalı olacaktır.

Pırlanta yüzükler son 5–10 yıl öncesine kadar nadir rastlanan lüks bir takı çeşidi olmasına rağmen günümüzde artık oldukça fazla rastlanan aşkın sembolü halini almıştır. Ne kadar ilginç, güzel ve farklı olursa olsun bir evlilik teklifinde tektaş yüzüğe rastlamamak artık neredeyse mümkün değildir. Evlilik teklifi dendiğinde göz önünde canlanan görüntülerden ilki hiç şüphesiz bir bayan önünde eğilmiş elinde tektaş tutan bir erkek resmidir. Yeni evlenecek çiftlerde daha fazla görülmekle birlikte pırlanta yüzükler uzun yıllardır evli çiftler için de sevgililer günü hediyesi, yıl dönümü hediyesi ya da doğum hediyesi olarak da kullanılabilir. Ayrıca tektaş yüzük yerine yine pırlantalardan yapılmış ufak ufak birkaç taş içeren alyanslar da aynı amaçlarla kullanılabilen pırlanta yüzükler arasında gösterilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir